Kılıçdaroğlu Kavala ve Demirtaş’ı savundu

TBMM’de, CHP grup toplantısında konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının satır başları şöyle;

Filistin halkının kendi topraklarına kavuşmasını istiyoruz. Biz akan kanların durdurulmasını istiyoruz. Orta Doğu’ya barışın Türkiye’ye getirmesini istiyoruz.

Amasra maden faciası dolayısıyla oraya gittik. 43 madencimiz hayatını kaybetmişti. Göz göre göre 43 işçi ölüme gönderildi. Yüzde yüz kusurlu bulunan TTK müdürü terfi edildi. Davayı yakından izliyoruz.

Yüzde 50 cinsiyet kotasını getireceğiz. Çünkü CHP büyük tarihsel dönüşümün her zaman öncüsü olmuştur, burada da olacaktır.

KAVALA VE DEMİRTAŞ’I SAVUNDU

Adalet. Kocaeli’nde yaptığımız toplantıda bazı olayları açıklayacağımı ifade etmiştim. Balzac’ın söylediği önemli bir cümlesi vardır. Kanunlar güçlüleri delip geçtiği, ama zayıfların ise takılıp kaldığı bir örümcek ağına benzer. Haklı olanların mahkemede, haksız olanların dışarıda olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Osman Kavala, Selahattin Demirtaş, Çiğdem Mater, Can Atalay, Batuhan Çolak… bu kişiler içerde uyuşturucu baronları dışarda.

Mecliste bir tezkere görüşülüyor. Biz CHP olarak ve doğrudan doğruya terör örgütü saldırısına uğrayan biri olarak teröre her zaman karşı çıktım. Bizden ne isteniyorsa eyvallah. Bir tezkere getirdiler, güzel.

O tezkerede şunlar yazıyor: TSK’nın gerektiği taktirde sınır dışı gidecekler.

Ama aynı amaçlara matuf olmak üzere yabancı silahlı kuvvetlerin ülkede bulunması’ kısmı ile devam ediyor. Nasıl olur da yabancı askerler buraya gelir. Biz kendi ülkemizde yabancı asker postalı istemiyoruz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x