Sabancı ailesinin geçirdiği bot kazasıyla ilgili yeni detaylar! Çocukları ve kaptan sayesinde hayattalar

Yunanistan’da tatilde olan iş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı, dün denizde zodyak botla kaza yaptı. Ağır yaralanan çift İstanbul’a getirilirken o anlarda neler yaşandığı da ortaya çıktı. Buna göre kaza anında tekneyi Ali Sabancı’nın kullandığı, yanlarında olan kaptanın kayalıkları fark eder etmez çocukları denize attığı öğrenildi. Kazanın ardındansa çocukların anneleri Vuslat Doğan Sabancı’yı, kaptanın ise Ali Sabancı’yı sudan çıkardığı belirtildi.

“KAPTAN ÖNCE ÇOCUKLARI ATTI, SONRA KENDİ ATLADI”

Yunanistan’da deniz kazası geçiren iş insanı Ali Sabancı ve eşi Vuslat Doğan Sabancı’nın sağlık durumlarına ilişkin yeni bilgiler gelmeye devam ederken, kazadan sonra ilk müdahaleyi yapan tanıklar feci kazanın nasıl gerçekleştiğini anlattı. Oksijen’in haberine göre Sabancı çifti, oğulları Emre ve Kaan ile birlikte sürat botuyla Lipsi Adası kıyısındaki bir restorana gidiyordu. Yanlarında kaptanları da bulunsa da botu Ali Sabancı kullanıyordu. Çocuklar ve kaptan botun arkasında otururken botun çarptığı kayalıkları ilk fark eden kaptan oldu. Kaptan önce çocukları denize attı sonra kendi atladı. Saniyeler sonra da bot kayalıklara çarpıp ters döndü.

ÇOCUKLAR ANNELERİNİ, KAPTAN İSE ALİ SABANCI’YI SU YÜZÜNE ÇIKARTTI

Çocuklar annelerini, kaptan ise Ali Sabancı’yı su üstüne çıkarttı. Kaptan yaralı olan çiftin kendilerinde olmadığını fark ederken o sırada çevredekiler yardıma geldi. Hemen Yunanistan Sahil Güvenlik güçlerinden yardım istendi. Çift denizden çıkartılarak, hızlı bir tekneyle Leros Adasına sevk edildi.

VÜCUDUNDA ÇOK SAYIDA KIRIK TESPİT EDİLDİ

Öte yandan entübe edilen ve ameliyatla dalağı alınan Ali Sabancı’nın vücudunda çok sayıda kırık olduğu öğrenildi. Doktorların yaptığı ilk tespitlerin ardından Ali Sabancı’nın vücudunda kalıcı hasarların kalabileceği yönünde endişeler var. Ali Sabancı, aort damarına stent takılmasının ardından ‘çoklu travma’ ameliyatına alındı. Kazada başını botun önündeki cam bölmeye çarpan Vuslat Doğan Sabancı’nın ise yüz travması nedeniyle operasyona alınmasının kararlaştırıldığı bildirildi. Öte yandan botta Sabancı çiftinin çocuklarının da bulunduğu, ancak durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x