Çankaya’da Güner’in başkanlığı tescillendi

Ankara’da dün Çankaya Belediye Başkanlığı’nı kazanan Hüseyin Can Güner için devir teslim töreni düzenlendi. Törene CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşçıer, eski CHP’li Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve birçok partili isim katıldı. Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ise İvedik Organize Saniye Bölgesi’nde çıkan yangın sebebiyle törene katılamadı.

Güner’in başkanlığı kazanmasına ilişkin konuşan Taşdelen, adaylık sürecinde Güner’i desteklediğine ve desteklemeye devam edeceğine vurgu yaptı. Taşdelen, “Bizim için önemli olan koltuk değildi. Hiçbir zaman olmadı. Önemli olan halka hizmettir. CHP’nin 6 okunu zirveye taşımaktır. Bu benim namus borcumdur” dedi.

“İLK SEÇİMDE İKTİDARA GELECEĞİZ”

Taşdelen, partisinin yerel seçimlerde elde ettiği başarıyı da kutlayarak “Esas zaferimiz, Atatürk’e borcumuzu ödeyeceğimiz gün, iktidara geleceğimiz gündür. İlk seçimde iktidara geleceğiz. Bu haksız ve adaletsiz düzene son vereceğiz” ifadelerini kullandı. Taşdelen’in ardından konuşan Taşçıer de partisinin yerel seçimlerdeki başarısından bahsederek “Elbette ki sorumluluğumuz ağır. Bu nedenle bugünden itibaren daha çok çalışacağız. Sosyal belediyeciliği Türkiye’nin her yerine taşıyarak herkesin kazanacağı bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

“ÜZERİMİZDEKİ CAM TAVAN KIRILDI” 

Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, başkan seçilmesine ilişkin “Seçim kampanyası başladığı gün sokağa çıktığımızda alnımız ak, başımız dik çıktık.  Ben sizlerin kardeşi, evladı, Çankaya’da öğrenimini görmüş, mesleğini icra etmiş bir kardeşiniz olarak sizlerin inancını kazandım” dedi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in partisinin üzerindeki yüzde 25’lik cam tavanı kırdığına işaret eden Güner, tüm partililere ve Ankara’lı yurttaşlara teşekkür etti. Güner, konuşmasını “Büyük bir başarı elde ettik. Çankaya’da da  Ankara’da da Türkiye’de de seçmenlerimiz CHP’ye büyük bir destek verdi. Bugünden itibaren bize düşen yapılacak genel seçimlerle partimizin kazanabilmesi için kampanya başlatmaktır” diyerek bitirdi. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x