Deniz Akkaya: Kızımı burnu sürtsün diye Çocuk Esirgeme Kurumu’na gönderdim

Bir süredir yaptığı işler yerine skandal paylaşımları ve açıklamalarıyla gündem olan hatta davalara kadar taşan polemikleriyle adından söz ettiren Deniz Akkaya, yaptığı son dakika itirafıyla ağızları açık bıraktı.

Son olarak Selin Ciğerci ile olan kavgasıyla gündeme gelen Akkaya, fenomen ismin kendisine açtığı davayı da kaybetmişti.

SOSYAL MEDYADAN UZAKLAŞTI

Davanın kaybedilmesinin ardından ortalıktan kaybolan Akkaya, Instagram hesabını ve X hesabını seyrek kullanmaya başladı.

TELEFONUNA EL KOYDU

Ünlü isim, geçtiğimiz saatlerde ise Twitter (X) hesabından uzun bir açıklama yaptı. Akkaya, 16 yaşında olan kızı Ayşe’nin kendisinden sakladığı telefonuna el koyduğunu söyledi.

“YANLIŞ BİR BABA SEÇİMİ”

Ardından kızının fiziken kendisine saldırdığını vurgulayan Akkaya, sözlerine ‘1997 senesinde başlayan kariyerin ve çok mutlu bir hayatın akabinde son derece yanlış bir baba seçimiyle hamile kaldım ve hayatım resmen kabusa döndü’ diyerek başladı. 

“1.5 SAAT BALKONA KİTLEDİ”

Deniz Akkaya, kızı için verdiği velayet savaşının bir ömür sürdüğünü ifade etti ve mesajının devamında şu ifadeleri kullandı: 

Az önce 16 senedir resmen tek başıma baktığım kızımın benden ısrarla sakladığı telefonunu ele geçirdim. Benden habersiz yurt dışı planları ve fazlasını bulmam neticesinde telefona el koydum. Fiziken bana saldırması yetmediği gibi beni 1.5 saat balkona kilitledi. Komşuların ve güvenliğin ricaları karşılıksız kalınca 3 kez 112’yi aramam neticesinde kurtarıldım. Polislere de karşı çıkan sonrasında birde hızını alamayıp bana itibar suikasti yapan bu ruh haline, ergenliğin arkasına saklanmasına izin vermeyeceğim. Biz nerede hata yaptık biliyor musunuz? Kontrolsüzce severek. Anne olmak bu değil ve olmamalı. Allah, tüm annelere sabır versin.

“BENİ DÖVDÜ DİYEREK İTİBAR SUİKASTİNE GEÇTİ”

Daha sonra yayımladığı mesajda gelen yorumlara tepki gösteren Deniz Akkaya; “Beni saatlerce balkona kilitleyen kızım, ‘polisleri aramaya cesaret edemez’ derken aramam neticesinde gelen ekiplere çıkardığı zorluk yetmedi bir de beni dövdü diyerek itibar suikastine geçti. Ben bu hayatı, birileri üstünde tepinsin diye inşa etmedim. Bilip bilmeden bu hayatı yorum yapmayın” diyerek sitem etti.

“16 SENE BİR TELEFONA FEDA EDİLDİ”

Akkaya yazılı açıklamalarının ardından X hesabından videolu açıklamalarda yaptı: Ünlü isim ilk paylaşımında şu ifadeleri kullandı: 

Daha önce de bu aramızda oldu. Bilip bilmeden konuşmayın. Acayip derecede toleranslı bir anneyim. Benim annem, babam işgalci tipler olduğu için kızımın cüzdanını, telefonunu karıştırmayı kendime zül kabul ederim. Bir hata yaptığımı düşünmüyorum. Daha önce de benzer şeyler olduğunda ceza olarak ‘Bir süre telefon kullanmayacaksın’ dedim ve aynı şekilde saldırdı. Beni yaralayan şey 16 sene bir telefona feda edildi. Bunu daha önce de yaşadım, akıl almaz bir cinnet geçirerek telefonu istemişti. Yaklaşık 3 hafta önce bir arkadaşının kredi kartını patlattı, 16 bin TL ödedim, üstüne bir de defalarca özür diledim aileden. Bugün okuldan beni aradı, ‘Param yok dedi’. Çıldırdım çünkü daha 2-3 gün önce para vermiştim. Yanlış anlaşılmasın verdiğim para nereye gidiyor bilmek zorundayım. Sürekli Ayşe’nin bitmeyen dertleriyle uğraşıyorum. İşlerim var, yapamıyorum. Hemen ağlamaya başladı. Bıktım! Artık bana herkesin bir şeyleri ağlayarak yaptırmasından bıktım. İş büyüdü büyüdü ve tekrar tartışma çıktı. Kaşla göz arasında telefonunu aldım. Haberim olmadan arkadaşıyla uçaklı program yapılmış Belçika’ya. Bunlardan hiç haberim yok.

“TANIDIĞIM EN VİCDANLI İNSANIM”

Akkaya bir diğer paylaşımına: ‘Ne güzel değil mi dışardan hersey janjanlı. Öyle akıl verenlerin akılları kendine kalsın diye bu video çekiyorum.’ notunu düşerek şu ifadeleri kullandı: Şimdi çekişmeli boşananlar çok iyi biliyor ki. Ben şoför artık kullanmıyorum. Yardımcım yok, asistanım yok. Bunların hepsini para vererek hakkımda davalarda kullandı. Benim insanlara karşı bu sefer inancım kayboldu. Yaşayanlar iyi bilir. Her şeyi geçtim çocuk ailesiz kalmasın, çocuk aile ortamında büyüsün diye. Benim narsist kişilik bozukluğu olan bir babam ve onun etrafında kurban kadınları var. Ve o aileden kurtulan tek kadın ben olduğum için hepsi benden nefret ediyor. Evdeki bütün sistemim bozuldu. Çalışanlar hırsızlığa başladı. Ben ailemsiz çok daha mutluydum. Ben senelerdir evde yalnız kalmak tek lüks oldu. Artık dadıları yoldan çıkardığı için yavaş yavaş evi de küçültmeyi denedim. Bir yandan bana dava açan bir babayla uğraşıyorum. Bakın bunlar kolay değil. Avukat bedavaya çalışmıyor. Harcadığım paralarla 10 rezidans daha yaptırırdım. Bunlar bir kadın için çok büyük yükler. Ben kendi kızımı deşifre yapmıyorum ama bana bir yapana, iki yüz gelirim. Ben bu hikayenin tek maduruyum. Bundan sonra kızım bile olsa ayarını çekecek. Çünkü ben tanıdığım en vicdanlı insanım. Bunu kendi kızımda söylüyor bana. Yıllar içerisinde duygusal, fiziksel ve maddi şiddetle kimselere belli etmedim. Akıl verenlere söylüyorum benim kızım pembe beyaz bir ortamda babasının ona para kazanmak için yurtdışında olduğuna inandırdı. Siz bunları bilmeden bana akıl veremezsin. Artık büyüdü. Babasıyla görüşsün diye suratına bile bakmayacağım adamla ilişki kurmaya çalıştım. Nafaka ödemedi. Fakirleştim dedi. İnanılmaz lüks şartlarda yaşıyor. Bizle uğraşmaktan hiç vazgeçmedi. Normal şartlarda kızına nafaka verse onda birini verecekti. Ama onun yerine bitmeyen kin ve öfkesiyle benimle 15 senedir uğraşıyor.

SON DAKİKA AÇIKLAMASI

Deniz Akkaya’nın kızı hakkında yaptığı açıklamaların ardından gündeme ‘Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi ve 16 yaşındaki kız koruma altına alındı’ gibi haberler gelmişti. Ünlü manken ortaya çıkan haberlere şu şekilde yanıt verdi:

Polisi çağırmak zorunda kaldım 1 saat 45 dakika burada ben savaş verdim. Gecenin bir yarısı. Salak salak yorumlar yazmayın. Evet, kendi rızamla ben gönderdim Çocuk Esirgeme’ye. Burnu sürtsün diye. Bunu böyle haber yapamazsınız kendinize gelin. Özür dilerim bu arada. Ben bunu paylaşmasaydım böyle paylaşacaktınız. İyi ki paylaşmışım. Ben biliyorum malımı.

DAVALIK OLMUŞLARDI

10 Aralık 2009 doğumlu kızı Ayşe’yi 2010’da ayrıldığı iş insanı Efe Önbilgin’den dünyaya getiren Deniz Akkaya, sık sık eski Önbilgin ile karşı karşıya geliyor. Ünlü isim, son olarak kızının bikinili fotoğraflarını yayınlaması sebebiyle davalık olmuştu.

Önbilgin’in kızı Ayşe’nin bikinili fotoğraflarının bir firmanın reklamında yer alması ve sosyal medyada paylaşılması üzerine kızı Ayşe’ye koruma tedbirleri alınması için açtığı davada mahkeme Akkaya’nın sosyal medyada kızının görselleri ile paylaşımda bulunmasını tedbiren durdurmuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x