İsrail’de ölü sayısı en az 40’a yükseldi

Abluka altındaki Gazze Şeridi’nden İsrail’e Hamas tarafından düzenlenen saldırılarda ölenlerin sayısının 40’a ulaştığı, yaralıların 750’yi geçtiği bildirildi.

İsrail acil yardım servisi Kızıl Davut Yıldızı’ndan yapılan açıklamaya göre, sağlık ekipleri 40 kadar kişinin öldüğünü tespit etti ve yüzlerce yaralıya müdahale etti.

Kanal 12’nin haberinde ise İsrail genelinde yaralı sayısının 750’yi geçtiği belirtildi. Gazze yakınlarındaki Birüssebi kentindeki Soroka Hastanesi, 60’tan fazla ağır yaralının hastanede tedavi gördüğünü açıkladı.

Öte yandan İsrail genelindeki okullarda yarın eğitime ara verildiği bildirildi.

Reuters’un aktardığına göre Filistin Sağlık Bakanlığı da İsrail’in karşı saldırılarında Gazze’de onlarca Filsitinlinin jayatını kaybettiğini açıkladı.

Hamas’ın askeri kanadı Kassam Tugayları, sabah İsrail’e “Aksa Tufanı” isimli kapsamlı bir saldırı başlattığını duyurmuştu. Gazze’den İsrail yönüne binlerce roket atılırken silahlı gruplar da bölgedeki yerleşim yerlerine girmişti. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattığını açıklamıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x