İzmir’de 3 Ayrı Yerde Yangın! Alevler Evlere Sokuldu

İzmir’de üç farklı noktada orman yangını çıktı. Yangınların ilki saat 14.10 sıralarında Aliağa ilçesine bağlı Yayakent Mahallesi’nde meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenle başlayan yangına, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından 1 helikopter, 5 arazöz ve 1 su ikmal aracı ile müdahale ediliyor. Ekiplerin yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

İkinci yangın haberi Buca ilçesinden geldi. Saat 15.30 sıralarında çevre yolundaki ormanlık alanda çıkan yangın, bölgeden yükselen dumanların fark edilmesiyle 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. Olay yerine İzmir Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait 4 uçak, 3 helikopter, 14 arazöz, 5 dozer ve orman işçileri sevk edildi. Yangına hem karadan hem de havadan müdahale ediliyor.

Üçüncü yangın ise Çiğli ilçesinde, Egekent Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda başladı. Bu yangına da İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından karadan ve havadan müdahale ediliyor.

Yangınların neden çıktığı henüz bilinmezken, ekiplerin yangınları kontrol altına almak için yoğun çabaları devam ediyor. Üç yangının da yerleşim yerlerine yakın bölgelerde olması, endişeleri artırıyor. Ancak yetkililer, yangınların kontrol altına alınması için çalışmaların aralıksız sürdüğünü belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x