Rektör Budak, Bergama MYO’da Muhasebe Uygulamaları ve Finans Laboratuvarı’nda incelemelerde bulundu

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, periferide bulunan kampüsleri ziyaret etmeye devam ediyor. Bergama Meslek Yüksekokulunu ziyaret eden Rektör Budak, meslek yüksekokulunun öğretim elemanları, öğrencileri ve idari personeli ile bir araya geldi. Rektör Budak, akademik kurula katılarak; eğitim öğretim, araştırma geliştirme, proje ve yayın, topluma hizmet ve sosyal sorumluluk alanlarında sürdürülen faaliyetleri değerlendirdi. İş Yatırım’ın katkılarıyla hizmete açılan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Muhasebe Uygulamaları ve Finans Laboratuvarı’nda incelemelerde bulunarak, bilgi aldı. Öğrencilerle de bir araya gelen Rektör Prof. Dr. Budak, onların görüş ve taleplerini dinledi.   Rektör Budak’a,  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan ile Bergama MYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Nedim Çetinkaya eşlik etti. 

Ziyareti değerlendiren Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemiz bünyesinde periferilerde eğitim gören öğrencilerimizin, merkez kampüste okuyan öğrencilerimiz ile aynı imkanlara sahip olması için aralıksız çalışıyoruz. Bugün,  Bergama Meslek Yüksekokulumuzu ziyaret ettik.  Akademik kurula katılarak ders içerikleri ve akademik faaliyetlerimizi değerlendirdik. Akademik kurulumuzun ardından öğrencilerimizle bir araya gelerek samimi ve keyifli bir sohbet ettik. Yakın zamanda İş Yatırım’ın katkılarıyla hizmete giren Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı’mızın Muhasebe Uygulamaları ve Finans Laboratuvarı’nı ziyaret ederek incelemelerde bulunduk. Turizm Animasyon Programı öğrencilerimizin hazırladıkları makyaj konseptli gösterisini izledik. Eser Koruma Pragramı öğrencilerimizin de konservasyon yönetimiyle düzenledikleri sergiyi gezdik” dedi. 

“Laboratuvar bölgenin finansal okuryazarlığına katkı sağlıyor”

         Muhasebe Uygulamaları ve Finans Laboratuvarının hem finans sektörü hem de öğrenciler için bir şans olduğunu dile getiren Prof. Dr. Budak, “Laboratuvarımızda; muhasebe ve finans alanındaki finansal yönetim, mali tablolar analizi, finansal yatırım araçları gibi derslerde öğretilen teorik bilgilerin bilgisayar destekli uygulamalarla birleşmesi sağlanıyor. İş Yatırım’da görev yapan uzmanlar da finans laboratuvarında öğrencilerle buluşarak uygulamaya yönelik tecrübelerini paylaşıyorlar. Laboratuvarımız, bölgede finansal okuryazarlık düzeyini artırmaya yönelik önemli katkılar sunuyor. Bölgede yer alan kurum ve kuruluşlar, muhasebe ve finans alanında nitelikli iş gücüne kolay erişebilirken, mali ve finansal konularda Ege Üniversitesinin akademik desteğine sanayi-üniversite iş birliği çerçevesinde ulaşabiliyorlar” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x